16.02.2017 – GeoAnalikler: Lokasyon Tabanlı Verilerinizin Değerini Artırın Webinar Kaydı

Genel Bakış:

Günlük hayatımızda dijital haritalarla yaşamaya çok alıştık. Harita uygulamalarının kullanımı kurumsal dünyada da giderek artıyor. Kullanıcılar günlük hayatlarında kullandıkları kişisel uygulamaların basitliğini ve sezgisel kullanımını talep ediyorlar. GeoAnalitikler kurumların kaynaklarını en iyi şekilde organize etmelerine yardım ederek, maliyetlerini azaltmalarına ve fırsatları görmelerini sağlamaktadır. Hizmet veya ürünlerinin, en optimize ve hassas yollardan taşınmasını sağlayacak yöntemler sunabilmektedir.

TIBCO’nun Türkiye partneri Infolitik Yazılım ve Bilişim Hizmetleri A.Ş’nin İş Analitikleri konusundaki uzman yöneticisi Muzaffer Yöntem, çoklu katmandaki lokasyon verilerinin Spotfire ve beraberinde gelen geo istatistik ve web analitik servisleri ile nasıl görüntüleneceğini sunuyor olacak.

60 dk lık webinarda Muzaffer Yöntem’e katılarak öğrenecekleriniz;

  • Bankacılık, sigortacılık, mağazacılık veya coğrafi harita analitiklerini kullanan tüm sektörlerin ihtiyaçlarını adresleyen, Türkiye haritası, bölge ve özel analizler,
  • İşaretleme katmanı ile Türkiye haritası çizdirme,
  • Bölge, şehir, ilçe seviyesinde hiyerarşik analizler,
  • Spotfire ile bütünleşik gelen TERR (TIBCO Enterprise Runtime for R) ve tahminleme analitiklerini kullanarak, iş birimi kullanıcıları tarafından yapılan standart olmayan bölge tanımlamaları,
  • Şube ve/veya temsilci seviyesinde gerçekleşen üretim değerlerinin hedeflere istinaden başarı oranlarının sunulduğu şube analizleri (işaretleme katmanı).
  • Kümeleme, mesafe hesaplama, hat optimizasyonu, geo-spasiyal sorgu ve lokasyon tabanlı verileri zenginleştirerek geo-çözümler yaratılması.