Türkiye’nin lider liman operatörünün uluslararası büyümesinin yeni fazlarını destekleyen entegrasyon çözümleri

İstanbul, Türkiye – 14 Ekim, 2016 – Haberin detaylarına TIBCO Software Inc. bağlantısından da ulaşabilirsiniz.

Entegrasyon ve analitikler dünyasının global lider şirketi TIBCO Software Inc., Türkiye’nin lider liman terminal operatörü Yılport Holding’in stratejik büyümesini veri entegrasyonundaki sadeleştirme ve basitleştirme ile destekliyor.

TIBCO’nun global bir tedarikçi olması ile, Yılport’un mevcut porföyünün desteklenmesinin yanında; Türkiye merkez olmak üzere Portekiz, İspanya, Malta, Norveç, Peru ve Ekvator’da olmak üzere 4 kıta , 8 ülke ve 21 terminaldeki agresif büyüme planlarının doğal sonucu ile seçilmiştir.

İstanbul merkezli hizmet ve satış partneri Infolitik Yazılım ve Bilisim Hizmetleri A.S ‘nin partnerliğinde, kullanılan iş uygulamaları, yerel veriler , ERP ve CRM uygulamaları da dahil olmak üzere farklı otomasyon sistemlerini tek bir platform altında birleştirmek üzere TIBCO ActiveMatrix® BusinessWorks ve Enterprise Message Service kullanılmasına karar verilmiştir.

Yeni TIBCO® tabanlı platform, yüksek tutarlılık ve bağlantı özellikleri ile, yeni limanların bünyeye katılmasında sağladığı esneklik nedeniyle seçilmiştir. TIBCO öncesindeki akış, bağlantısız, kompleks ve uygulamalar arası noktasal bağlantı içeren zor Yönetimi oyunun kurallarını değiştirecek şekilde esnek hale getirilmesi hedeflenmiştir.

Yüksek esneklik ve etkinlik ile maliyetler azaltılırken, iş birimlerinin tüm iç operasyonlarının temel IT süreçleri basitleştirip ve optimize edilecektir. Diğer yandan yok denecek kadar az veya programlama gereksimi olmadan limitli kaynaklı IT ekipleri, kullanım kolaylığı ve erişebilirlik yetenekleri ile yazılımın etkin şekilde implementasyonunu ve projenin hayata geçirilmesini yapabilmektedir

2005 yılında yüksek teknoloji fokusu ile girilen liman operasyon ve yönetiminde, Yılport uluslararası liman operatorleri listesinde sıralanmaya hak kazanan tek Türk operator olmuştır. Mevcut durumda global operatörlerde 17.cilik sırasında olup, grup global liman endüstrisindeki büyüme dalgasını ve Türkiye’nin bölgesel lojistik merkez lideri olması yönündeki yeni dönemi de beraberinde başlatmıştır. Yılport Holding 2025 yılı itibari ile uluslararası arenada Top 10 uluslararası operator olmak yönünde vizyonunu net olarak belirlemiştir.

Yılport Holding CEO ‘su Christian Blauert: “Yilport Holding tüm müşterilerine yüksek servis standartlarında çalışma ayrıcalıcığını sunmaktadır. Şirketimiz en yüksek müşteri tatminine ulaşma hedefinden kesinlikle taviz vermeyecektir. Stratejimiz entegre programlarımız ile desteklenmekte, Yılport’daki temel öncelikli hedefimiz basitleştirilmiş süreçler, en yüksek seviyede ekipman ve gelişmiş teknoloji kullanmaktır. TIBCO’nun dijital platformu teknoloji seviyemizi yükseltip, hedeflerimize ulaşmak üzere bize önemli katkı sağlayacak” dedi.

Infolitik genel müdürü Muzaffer Yontem : “ Yüksek maliyet ve komplekslik olmadan işin genişletilmesini mümkün kılan TIBCO kurumsal yazılımları, Yılport’un esnek şekilde karar vermesine yardımcı olup , sadece global operasyonun devam ettirilmesi için değil aynı zamanda global genişleme politikasının korunmasında da iş çevikliği sağlacak” dedi

Yöntem ekledi; “ Artık uygulamalar çoklu noktasal entegrasyon kaygıları ve oluşacak teknik zorluk kaygıları olmadan değiştirilebilinecek. Böylelikle yeni entegrasyon ihtiyaçları çok daha hızlı bir şekilde hayata geçirilecek olup, yazılımın kolay bakımı ile yüksek verimliliğe erişirken toplam sahip olma maliyetide minimize edilecek. ”

TIBCO’nun EMEA bölgesi tecrübeli satış başkanı Steve Hurn ise: “ Bu yaklaşım geleneksel ve yerinde kurulan bir çözüm. Yılport mevcut manuel kodlamalarla olan noktasal entegrasyon ve bunun zorunlu sonucu olan tekrarlanan geliştirme süreçlerinden, bütünüyle basitleştirilmiş bir altyapıya kavuşmak için olan transformasyonun boyutlarını hafife almamak gerekir. Hayata geçirilen tutarlılık ve birleşiklik Yılport’un global liman sektöründe en donanımlı şekilde fırsatların kapitalize edilmesini sağlayacak ve hedeflediği yörüngesinde devam etmesine imkan sağlayacaktır.” diyerek ekledi.

TIBCO Hakkında
TIBCO Software iş kullanıcılarından veri bilimcisine kadar, herkes için iş ve operasyonlarınıza dair her şeyi gerçek zamanlı şekilde birbirine bağlarken, arttırılmış zeka sağlayarak dijital dünyada varmak istediğinizi noktaya taşır. Bu birleşim daha hızlı cevaplar, daha iyi ve akıllı kararlar sağlar. Yaklaşık 20 yıldır, dünya genelinde binlerce iş operasyonu, ilgi uyandıran müşteri tecrübesi için kendilerini farklılaştırmayı TIBCO teknolojilerine , optimize edilmiş varlıklarına ve yenilikçi yeni iş modellerine dayanarak yapmaktadır. TIBCO nun canlı veriyi size nasıl sunduğunu öğrenin.
www.tibco.com.

YILPORT Holding Hakkında
YILPORT Holding, YILDIRIM Grubunun 2005 yılında liman işletmeciliğine girmesi ile kurulan liman yönetimi ve lojistik bölümüdür. YILPORT, YILDIRIM grubunun liman ve konteyner terminal operasyonlarını tek çatı altında birleştirmek üzere 2011 yılında kurulmuştur. YILPORT mevcutta, 2025 yılı itibari ile top 10 global terminal operator olma hedefi ile dünyanın en hızlı büyüyen uluslararası terminal operatörüdür.
YILPORT Holding, 5’i Türkiye’de , 7’si Portekiz’de , 3’ü2’si İsveç ‘dte, 2’si İspanya’da, 1’i Malta’da,1’i Norveç’de, 2’si Peru’da ve 1’I Ekvator’da olmak üzere toplamda toplamda 21 terminalden oluşan global bir portföye sahiptir.
www.yilport.com

Infolitik Hakkında
Infolitik Yazılım ve Bilişim Hizmetleri A.Ş, TIBCO Software’ün TIBCO teknolojileri odaklı çalışan satış dağıtım, destek ve proje uygulaması yapan İstanbul merkezli Türkiye partnerlarındandır. Infolitik özellikle iş entegrasyonu ve iş analitikleri olmak üzere iki ana başlık altında Türk pazarında katma değerli hizmetler sunmaktadır.
www.infolitik.com

###
TIBCO®, TIBCO® logo, ActiveMatrix®, BusinessWorks®, Jaspersoft®, Mashery®, Simplr®, Spotfire®, ve TIBCO NOW® TIBCO Software Inc. nin ticari marka ve/veya Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelerde ona bağlı yan kuruluşlarına kayıtlı ticari markalardır. Diğer tüm ürün, şirket ve bu dökümanda yer alan markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir ve tanımlama için belirtilmiştir.